Serdecznie witamy 2 sierpnia 2014 r.      W Sandomierzu jest godzina 08:31      Imieniny: Euzebiusza, Gustawa

Zobaczyć Sandomierz

Zostać na dłużej

Rozrywka

2012-04-28Inauguracja sezonu turystycznego w Sandomierzu

Widowiskowo ruszył w Sandomierzu sezon turystyczny. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę 28 kwietnia br. Nie zabrakło wielu atrakcji, które cieszyły się dużym powodzeniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Gotowość rycerzy do sezonu turystycznego Burmistrzowi Sandomierza Jerzemu Borowskiemu zameldował kasztelan Karol Bury.
  Dużą ciekawość wzbudziły tańce dworskie i pokaz walk zbrojnych Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej na Rynku Starego miasta. Po występach rycerzy w Kamienicy Oleśnickich została otwarta Strażnica Historii i Kultury, w której znajdują się: uzbrojenie, stroje historyczne oraz rekwizyty z dawnych epok.
  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierza i Ewa Kondek Zastępca Burmistrza. Pod studnią na Rynku Starego miasta odbył się również koncert muzyki filmowej w wykonaniu Kamila Kondka. Sandomierska "majówka" potrwa do 6 maja. Na każdy dzień zaplanowano szereg wydarzeń, w których może uczestniczyć każdy. Ponadto trwa 9. Festiwal Filmów NieZwykłych, czyli projekcje filmowe, spotkania z aktorami, kino plenerowe oraz koncerty towarzyszące festiwalowi.
  Serdecznie zapraszamy!

Samorząd miejski